Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kinorevue píše čtenářům

22. 4. 2008

Obrazek

  V tomto filmovém časopise byla na začátku každého čísla rubrika "Odpovědi čtenářům". Na dotazy po adresách herců či jménech tvůrců jednotlivých filmů odpovídala redakce slušně a uctivě, stále se množící prosby o "angažmá u filmu" začala odbývat tu žertem, tu ironií, někdy dokonce sarkasmem:

  Zn. "Bedřiška": Jste-li "tříletá čtenářka Kinorevue", jak píšete, jste ještě příliš mladá, dámo, abyste již mohla filmovat. Přihlašte se, až vám bude alespoň patnáct.

 Zn. "Potkáš mě, štěstí?": Víte, že "filmový herec nebo filmová hvězda nemá život jeden z těch nejlepších" a přece se chcete obětovat, zanechat svého číšnického místa a stát se filmovým starem. Ne, tu oběť nemůže od Vás film přijmout! Jen si zůstaňte při svém číšnickém řemesle!

 Zn. "Nedočkavý": Božínku, udělat filmovou kariéru, to je docela nepatrná věc. Stačí, budete-li se chodit pilně koupat, čímž jednak učiníte zadost axiomatu "čistota půl zdraví" a nadto můžete být objeven pro film, jako se to poštěstilo malé Nataše Tánské, která byla objevena na zlínském koupališti (...) a už hraje v "Babičce" úlohu Barunky...

 Zn. "Sl. Pelíšková, Letná": Pokud můžeme soudit ze snímku, který jste nám zaslala, jste rozhodně fotogenická. Zejména historické filmy by ve Vás měly ideální představitelku. Ani byste se nemusila tolik líčit, jako v životě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Všechny mé staré filmy najdete na ulozto.cz

(Thyronx, 25. 4. 2014 2:18)

zatím je jich 30 ale mám jen těch černobílých mnoho set jen českých. Všechny mohu nahodit pokud čas dovolí.
Mám i filmy které nemá ani filmový archiv českého filmu. Mám doslova snad všchny.
Z českých barevných filmů mám drtivou většinu ale jen ty, které mám opravdu rád. Právě tak TV seriály, filmy zahraniční v českém dabingu a americké a anglické i v originálním jazyce, protože čeština je můj druhý jazyk. Mail mám na seznamu.cz

Výlet na dvakrát:

(Adina, 31. 1. 2010 19:26)

http://www.facebook.com/event.php?eid=278545042615

Brno

(Přemek, 8. 9. 2009 12:52)

V Brně.

kde bydlíš

(Natálie Blažejová, 27. 10. 2008 18:07)

kde bydlíš .